Prasideda registracija į Vilniaus miesto seniūnaičių mokymus

2018 m. rugsėjo 24-25 d. nuo 16 val. iki 20 val. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje vyks Vilniaus miesto seniūnaičiams skirti mokymai tema ,,Vilniaus seniūnaičio vieta vietos politikos lygmenyje”. Mokymus ves prof. dr. Saulius Nefas.

Mokymų programa prisegama. Registracija iki rugsėjo 5 d. Vietų skaičius ribotas. Mokymuose gali dalyvauti seniūnaičiai, bendruomenininkai, nevyriaysybinių organizacijų atstovai ir kt. kuriems įdomi seniūnaičio veikla. Dalyviams mokymai nemokami. Prioritetas Vilniaus seniūnaičiams. Iš kitų miestų norintys dalyvauti turi kreiptis individuliai pas organizatorius. Registruotis paspaudus nuorodą: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSef_bHqIo0hDg4CxRfrpgu85UOUKzuWmQFbJIHwIOp2oiJx_g/viewform

Mokymų organizatorius: asociacija ,,Šeškinės bendruomenių sąjunga“
Mokymus finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė
Mokymai finansuojami pagal Vilniaus miesto bendruomenių rėmimo programą Nr. A291-951/18(2.2.1.95-TD2)
Atsakingas asmuo už mokymus organizaciniais klausimais: Olegas Beriozovas, tel. 860914472, el. p. seskinesbendruomenes@gmail.com

Programa: seniūnaičių-mokymų-programa

APIE LEKTORIŲ
Sauliaus NEFAS baigė Vilniaus pedagoginio instituto Istorijos-pedagogikos fakultetą ir tapo istorijos mokytoju, vėliau dvi kadencijas dirbo gimnazijos direktoriumi. Daug patirties planuojant įvairiausio tipo paslaugas įgijo 1995 – 2000 metais dirbdamas Anykščių savivaldybės meru ir 1995 – 1997 metais būdamas Lietuvos Savivaldybių Asociacijos) vice prezidentas ir prezidentu, o taip pat Vietos ir Regionų valdžių kongreso Strasbūre nariu.
1997 – 2000 m. studijavo doktorantūros sociologiją Pedagoginiame universitete, o 2007 metais apgynė socialinių mokslų daktaro disertaciją. 2004 metais tapęs seimo nariu susipažino su įstatimdavystės procesu įvairiose srityse.
2007 metais apgynė daktaro disertaciją, kurios tema yra „Funkcionali vietos bendruomenė Lietuvos kaimuose ir miesteliuose“.
S. Nefas turi aštuoniolikos metų patirtį kaip Kauno technologijos universiteto savivaldos mokymo centro ir Lietuvos savivaldybių asociacijos VŠĮ “Mokymo ir konsultavimo centras” lektorius-ekspertas. Skaito paskaitas, veda seminarus ir konsultuoja bendruomeniškumo, strateginio planavimo tema, stebi ir analizuoja savivaldos raidos tendencijas.
Nuo 2005 metų yra JUND(Jungtinių vystimosi tautų), PB (Pasaulio banko) ir ES (Europos sąjungos) ekspertas . Dirbo savivaldos, strateginio planavimo ir bendruomeniškumo vystymo projektuose Lenkijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Tadžikistane, Kirgistane, Kazachstane.
Nuo 2004 metų dirba M. Romerio universiteto Viešojo administravimo katedroje ir jo skaitomi kursai susiję su valstybinių institucijų ir įstaigų vadyba, valstybės tarnyba ir viešojo valdymo sistemomis. Yra daugiau kaip 30 mokslinių, metodinių, mokslo populiarinimo publikacijų ir praktinių vadovų autorius ir bendraautorius.
Unikali tyrimo sritis yra susijusi su bendruomeniškumo matavimu savivaldybėse ir seniūnijose, o matavimų ženklas yra patentuotas.

ATSILIEPIMAI PO MOKYMŲ:
Seniūnaitė Sigita: Patiko seniūnaičio veiklos reikšmės apibūdinimas, paaiškintos veiklos kryptys , ataskaitų rašymo formos. Po seminaro mintyse pasijutome vertingesni ir atėjo noras drąsiai kurti planus savo seniūnaitijos gyventojų gyvenimo gerinimui. Trūko laiko…

Seniūnaitė Rita: mokymai produktyvūs, gavau atsakymus į daugumą klausimų seniūnaičių veikloje. Laikas bėgo labai greitai tai gal mokymai per trumpi (2x po 4 val.) o gal lektorius nepasyvus ir įdomus, turintis patirtį savivaldos darbe. Tikėjausi gauti gerą teisinį „syprį“, stimulą tolimesnėms veikloms, o vietoj to gavome dalyvavimą generuojant idėjas apie seniūnaičių veiklą ir buvome priversti mąstyti. Tikiuosiu, kad mūsų norai virs tikslais ir ras atgarsį Klaipėdos bendruomeniškos politikos formavime.

Seniūnaitė D. Izuckonienė – esu seniūnaitė tik du mėnesiai , o mokymai labai puikūs nes Saulius Nefas teoriją derino su praktika. Vertinu teigiamai nes: aiškiai ir informatyviai aptartos pareigos ir funkcijos kurias turi atlikti seniūnaičiai. Pasiremta Klaipėdos miesto praktika, palyginta su kitų savivaldybių seniūnaičių veikla bei pateikta pavyzdžių iš užsienio vietos bendruomenių.

Vytautas Lupeika- tai buvo nepaprastai reikalingas ir informatyvus seminaras. Dėstytojas S. Nefas buvo kaip reta puikus, atidus ir reiklus visiems seminaro klausytojams ir pats sau. Dėstymo būdai labai dalykiški, pagrįsti teorija ir aktyvia praktika.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *