Jau paskelbta Bendruomenių rėmimo programa 2018

Nuo birželio įsigalioja naujasis nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių veiklos stiprinimo aprašas, kuriame aptariamos pagrindinės taisyklės, kaip teikti paraiškas, nurodomi jų vertinimo kriterijai, išaiškinamos atrankos ir atsiskaitymo už projektus procedūros, pateikiamos vertinimo anketos ir deklaracijos su pavyzdžiais.

Šiuo aprašu siekiama, kad nevyriausybinės organizacijos ir bendruomenės savivaldybėse būtų remiamos pagal tuos pačius kriterijus.

Nevyriausybinės organizacijos ir bendruomenės Lietuvoje yra stiprinamos norint įtvirtinti bendruomenių savarankiškumą: būtent bendruomenės geriausiai atliepia gyventojų poreikius, gali stiprinti žmonių sutelktumą, tarpusavio pasitikėjimą. Šitokia parama taip pat norima sudaryti sąlygas bendruomeninėms, religinėms ar kitoms nevyriausybinėms organizacijoms dalyvauti priimant gyventojams svarbius sprendimus.

Paprastai paramos skyrimą organizuoja savivaldybės, paskelbdamos projektų atrankos konkursą. Galimi pareiškėjai – bendruomeninės organizacijos, kitos nevyriausybinės organizacijos, religinės bendruomenės ir bendrijos.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad savivaldybių tarybos ne vėliau kaip iki 2018 m. liepos 16 d. turi patvirtinti savo savivaldybės tvarkos aprašą, kuris taps pagrindu skelbiamam konkursui.

Su aprašu galite susipažinti: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/121961b063d411e8acbae39398545bed

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *